پیام نوروزی مرکز 1397
مارس 28, 2018
کاپرپلیت با خودکار
ژوئن 5, 2018

home_languageschool_course3d

خوشنویسی کاپرپلیت

خوشنویسی کاپرپلیت از معدود سبک های خوشنویسی پیوسته می باشد که تاریخ ابداع آن به قرن 16 میلادی در اروپا برمی گردد. نام اول این شیوه از خوشنویسی English Round Hand بوده است، اما اسم فعلی آن برگرفته از زمانی است که چاپ گوتنبرگ ابداع گردیده می باشد در آن زمان بدلیل مشکلاتی که در صنعت چاپ داشتند برای ساخت کلیشه های این خط از مفتول های مسی(به خاطر فرم های پیچ دار حروف) برای ساخت حروف کاپرپلیت استفاده می نمودند و آنها را در صفحات قرار می دادند، و نام به صفحه مسی و یا همان Copprplate نام گذاری گردید.

home_languageschool_course2d

خوشنویسی گوتیک

خوشنویسی گوتیک یا Black letter در اکثر کشورهای اروپایی و امریکایی کاربرد دارد اما بدلیل سختی در اجرای آن کمتر از آن استفاده می گردد و بیشتر بعنوان سر تیتر و یا کلمات کلیدی در متون استفاده می گردد، در عین حال این سبک نیز با گذشت زمان سبکهای دیگر از آن نیز ابداع گردید که در بعضی از آنها تجمل گرایی در تزیینات و در بعضی آنها حذف تزیینات و تاکید بر ساده نویسی شده است. این نوع خوشنویسی را همچنان می توانید در روزنامه های مثل New York times ویا Washington Post ببینید. در این سبک امکان اتصال حروف به همدیگر وجود ندارد.


سطح بندی دوره ها

گواهینامه های دوره های خوشنویسی در سه بخش مبتدی(هنرجویی) عالی و پیشرفته برای تکنیک پیوسته نویسی،خوشنویسی کاپرپلیت، گوتیک و ایتالیک سطح بندی شده اند.

Call Now Buttonارتباط با ما