– نخستین جشنواره هنری “قلم” در صبابرگزار می شود. همزمان با این جشنواره شش تن از هنرمندان مرکز خوشنویسی بین الملل به مدیریت خانم مهرآوا کرمی و آقای مهندس حمید رضا میرحاج

بازدید و نشست مدیر محترم مرکز خوشنویسی بین الملل با مدیر موزه خوشنویسی ایران – مدیر محترم مرکز خوشنویسی بین الملل و همراهان صبح روز ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ از موزه خوشنویسی ایران بازدید کردند. در این دیدار در خصوص برقراری ارتباط خوشنویسان ایران با خوشنویسان دیگر کشورها …
ژوئن 19, 2019
مدیر داخلی مرکز خوشنویسی بین الملل – مهندس حمیدرضا میرحاج
ژوئن 23, 2019

– نخستین جشنواره هنری “قلم” در صبابرگزار می شود. همزمان با این جشنواره شش تن از هنرمندان مرکز خوشنویسی بین الملل به مدیریت خانم مهرآوا کرمی و آقای مهندس حمید رضا میرحاج

- نخستین جشنواره هنری" قلم"

نخستین جشنواره هنری “قلم” در صبا برگزار می شود.

 

  • نخستین جشنواره هنری قلم با هدف شناخت استعدادها و خلاقیتهای نسل جوان سراسر کشور، همزمان با روز قلم در موسسه فرهنگی هنری صبا برگزار می شود.
  • به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- این جشنواره که ساعت 16 عصر روز دوشنبه 3 تیر در نگارخانه آیینه گشایش می یابد، در دو بخش: اساتید پیشکسوت و هنرمندان جوان برگزار خواهد شد.
  • 250اثر از میان چندصد اثر ارسال شده به دبیرخانه پس از داوری و انتخاب به نمایشگاه راه یافته و در دو بخش: قلم و آزاد و در قالب طراحی و نقاشی با: قلم، خودکار، روان نویس ارائه شده است.

 

  • در بخش ویژه نمایشگاه 20 اثر از آثار خطی نفیس دو زبانه استاد مجتبی کرمی و خانم مهرآوا کرمی برگرفته شده از ادبیات فاخر ایرانی در شش سبک خوشنویسی بین المللی(فارسی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی،گرجی، روسی، چینی،ژاپنی، ترکی استانبولی) با همکاری تیم مرکز خوشنویسی بین الملل در این جشنواره به نمایش در خواهد آمد.

 

  • همزمان با این جشنواره شش تن از هنرمندان تیم مرکز خوشنویسی بین الملل به مدیریت، خانم مهرآوا کرمی و آقای مهندس حمید رضا میرحاج به مدت چهار روز از ساعت ده تا هفت شب به اجرای زنده هنر خوشنویسی غیرفارسی(لاتین) و فارسی شامل Copperplate, Gothic, italic, modern calligraphy, Handwriting و نستعلیق در دو فیلد خوشنویسی و اجرای خودکاری و زیر نظر انجمن هنری و خوشنویسی CLAS لندن می پردازند.

 

  • اهدای تابلو نفیس به جناب آقای پویا راد مدیرعامل محترم شرکت تحریر ایران ادرین (فابرکستل) از آثار مجتبی کرمی به افتخار فعالیتهای ارزنده ایشان در مراسم افتتاحیه از برنامه های مراسم افتتاحیه خواهد بود.

 

  • در بخش افتتاحیه این مراسم استاد مجتبی کرمی به ایراد سخنرانی با موضوع تاثیرات هنر خوشنویسی غیر فارسی بر جامعه فارسی زبان می پردازد.
  • در بخش اختتامیه نیز هدیه ای خطی به مدیر عامل محترم نمایندگی شرکت پارکر در ایران از طرف مرکز خوشنویسی بین الملل و از آثار مجتبی کرمی تقدیم می گردد.
  • در بخش اساتید، آثار چهره های نام آشنا و شناخته شده ای چون: #کامبیزدرمبخش، #جوادعلیزاده، #ایرج اسکندری، #رضاهدایت به نمایش گذاشته شده است.
  • شرکت پیک تحریر با کیوریتوری مجیداکبری و با حضور و حمایت شرکت خودکار بیک، شرکت قلم پارکر، شرکت خودکار کنکو برگزارکننده نخستین جشنواره قلم بوده اند که موفق به جلب مشارکت صدها هنرمند مستعد و خلاق با ایده های درخشان و اجراهای حرفه ای از سراسر نقاط کشورمان در اولین گام و تجربه خود گردیده است.

 

صبا تا 9 تیر  ماه همه روزه از ساعت 10 تا 19 به جز روزهای تعطیل با نخستین جشنواره هنری قلم میزبان علاقمندان خواهد بود.

Call Now Buttonارتباط با ما